čtvrtek 11. října 2012

Lana (ARNAL 2012)

Druhý ročník kreslivé soutěže ARNAL 2012, si vyžádal komiksovou hrdinku. 

(Loňské souťežní příspěvky zde. Vyhrál Michal.)
















Lana

Kdybyste ji potkali na ulici nebo v baru, možná byste si jí ani nevšimli. Další bledá holka co sedí sama v koutě a vyhýbá se očnímu kontaktu. Přesto je na ní však něco zvláštního. Vnímavější pozorovatel si může všimnout netradičního tetování s cibulákovými modrotiskovými ornamenty, které občas vykouknou zpod jejích šatů na bocích, krku a paži. Prozrazuje něco o její výjimečnosti.

 S nikým nemluví. Nikdy. Kdyby se ale přece jen někomu podařilo s ní promluvit, nejspíš by propadl  jejímu kouzlu. Vyzařuje z ní totiž něco návykového. Jednou pohlédnete do jejích hlubokých skoro skleněných očí a už se nikdy nechcete odtrhnout.

 Na první pohled se může zdát, že je uvnitř úplně prázdná a snad na každého působí povýšeně. Ve skutečnosti je to ale docela křehká bytost. Nemá ani přátele ani rodinu. Nikdo tak netuší, co je doopravdy zač. Například její cibulákové tetování není vlastně tetování. Narodila se tak. Taky asi nikoho ani nenapadne, že Lana není její rodné jméno. Jmenuje se Porcelana.

 Ani způsob její obživy není zrovna tradiční. Narodila se schopností měnit se v porcelánová zvířata. V krásné nehybné sochy. S cibulákovým ornamentem samozřejmě. Když se Lana rozhodne, schová se někde mezi regály v luxusním starožitnictví a promění se v sochu zvířete. Její vysoká estetická kvalita ji zaručuje přední místa v soukromých sbírkách boháčů. Mlčky vyčkává vystavena mezi dalšími uměleckými díly na pravou chvíli. Když pak pyšný majitel vystaví svůj nový umělecký kousek do vitríny, nemá ani ponětí o tom, že se právě stává obětí budoucí krádeže bez jediné stopy. Když je dům prázdný, změní se Lana zpět do své lidské podoby. Její kořistí jsou hlavně šperky a cenné papíry.

A tak vypadá první  hotová spolupráce s Martinem Jaškem. (A bude toho víc.)

Žádné komentáře:

Okomentovat